Сергій Васильченко (svasylchenko) wrote,
Сергій Васильченко
svasylchenko

Бажаючі бути донором – будьте уважні. Є «підводні» камені.

Так трапилось, що мені я став донором для конкретних осіб. Перший раз, здаючи цілком кров, я майже не відчув дискомфорту. А от вже здаючи тромбоцити, мені стало не добре.Я був здивований такою реакцією, адже при цій процедурі відбираються лише тромби і їх об’єм компенсується, тому падіння тиску не повинно було бути. Я списав цей випадок на те, що здача крові була після новорічних свят та і донька не давала спати, тому я був втомлений і тому так відреагував.
Так як мої тромбоцити не визивали алергії та я постійно фактично на місці, мене тримали на екстрений випадок. Тож у другий захід мені здавати кров не прийшлось – у дитини відновивсь рівень тромбоцитів сам.
І ось на сьогодні мене викликали. Але коли я прийшов, лікарі відмовились брати в мене тромбоцити, бо, виявляється, тоді у мене була реакція на коагулянт, який вливають під час цього процесу, що б не згорталась кров. І з кожним наступним разом така реакція може бути складнішою, аж до анафілактичного шоку. В деяких випадках він призводить до смерті. Тому вони ризикувати не будуть.
Вийшовши з лікарні, спочатку я відчув розчарування – не зміг допомогти. Але потім у мене виникло обурення – ЧОМУ нам тоді не сказали про таку реакцію мого організму. Адже така непоінформованість загрожувала життю двох людей:

 1. дитини – розраховуючи на мене мати могла не мати запасного донора на той час

 2. мені – не знаючи, що в мене така реакція, я міг би піти здвати тромбоцити у іншу установу і отримати той анафілактичний шок (до речі, до мене звертались інші батьки, а я відмовлявсь, бо був вже зарезервованим)

В мене виникло ще одне питання, чому донорів не провіряють на реакцію на коагулянти? Адже це може коштувати життя. Перед операціями проводять же тестування на знеболюючі.
Tags: донор
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments
Можливо це рідкісне явище?
Алеж можна було сказати після того випадку.
Та кому воно треба...:)
Та кому воно треба...:)

Тому, хто не хоче втратити свій фах або й сісти.
Стаття 140. Неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником

1. Невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого, -

карається позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Звичайна безвідповідальність. Людину, яка б мала повідомляти такі речі спеціально не призначили, а іншим все до одного місця. Хіба що у когось совість прокинеться.

latent_blondie

November 14 2013, 18:05:16 UTC 3 years ago Edited:  November 14 2013, 18:06:50 UTC

Коли ви вперше здавали кров, вас проінформували, що саме вам будуть робити і які препарати вводити?
Ви дали письмову згоду на втручання і проведення маніпуляцій з вами?
Що це був за препарат?
Підозрюю, що під час втручання вам спеціально нічого не казали, щоб не нервувати вас.
Вони провели всі дії - ввели вам препарати, що припиняють подальший розвиток анафілактичного шоку (можливо гормони і протиалегрічні пр-ти точно) і вирішили замовчати це діло.
Вони собі зробили запис про "реакцію" на випадок вашого повторного звернення.
А не сказали тому, щоб вас не нервувати і собі проблем не наживати.
І десь так - а може він більше взагалі не прийде, то ми і зараз йому нічого не скажемо, так говорячи "по свіжих слідах" реакції.
А коли прийде знов, то вже так бурно не відреагує, як міг би відреагувати в той день, коли була маніпуляція проведена.
Вважаю їх вчинок скотським. Вони повинні були вам сказати все одразу. По причині того, що людина має вже знати свої аллергени, якщо сталося таке. І ще тому, що анткоагулянти можуть ( не дай бог такого! тільки правильно мене зрозумійте, будь ласка :)) ) бути потрібні і вам самому.
Тільки там антикоагулянт. Скорше за все, звичайний EDTA.
http://www.improvacuter.narod.ru/zabor-krovi.html - тут є про це, але не певен, що всі медсестри добре вчились :/